Dovolená Kampánie

Oblast se rozprostírá v okolí Neapole na jihu Itálie.
Dovolená v Kampánii je ideální pro ty, kteří se nespokojí jen s opalováním na plážích, ale chtějí rovněž poznávat a objevovat. Navštívit můžete přírodní parky nebo největší lákadla oblasti – Vesuv a Pompeje.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: zelené ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou destinaci.

Lokalita: Kampánie - Paestum
Koupání: 50 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: -

Villaggio CERULLO - Paestum Komplex ležící přímo u pláže, v nádherné zátoce mezi Agropoli a Salernem se skládá z hlavní budovy a jednopatrových vilek obklopených palmami, piniemi a středomořskou vegetací. Hostům …

Detail ubytování

Doplňující obsah

O Kampánii

Dlouhé písčité nebo oblázkové pláže rozdělují útesy na útulné osamocené pláže, kde můžete nerušeně trávit čas. Oblast je také vhodná pro potápění, neboť čisté moře a členité skalnaté pobřeží jsou pro něj velmi příhodné.

Celá oblast Kampánie se dělí na pět provincií: Avellino, Benevento, Caserta, Napoli a Salerno.

Hlavním centrem oblasti je metropole Neapol. Sama zahrnuje obrovské množství památek muzeí, galerií, kostelů a paláců. V Neapoli je také rušný přístav, odkud vyplouvají lodi do dalších měst i na okolní ostrovy jako jsou Capri, Ischia a Procida.

Jelikož byla Kampánie osídlena již v raném starověku, jsou zde k nalezení četné památky na řecké kolonisty, kupříkladu Paestum nebo Elea.
Také starořímská říše zde zanechala významné a slavné památky, nejznámějšími jsou Pompeje a Herkuláneum zničené výbuchem Vesuvu roku 79. po Kristu a dále několik císařských a jiných vil z antického období.

Středověk a novověk po sobě zanechal množství hradů, pevností dómů a kostelů všech různých stylů. Gotické kláštery a renesanční brány se mísí s románskými chrámy. Obzvláště silně zasáhlo oblast baroko, které přineslo městům i krajině četné památky. Největší z nich je královský palác ve městě Caserta.

Kampánie – tipy na výlety

  • Ostrov Capri – patří mezi nejkrásnější a nejluxusnější ostrov v Itálii, který je vyhledávaným turistickým místem s azurovým mořem a nezapomenutelnou scenérií. Nachází se v Tyrhénském moři, v jižní části neapolského zálivu. Ostrov je dobře dostupný lodí ze Sorrenta (20 min), Neapole a dalších míst. Za návštěvu stojí výlet lodí do Modré jeskyně.
  • Procida – Je nejmenším ostrovem v Neapolském zálivu. Na ostrově se ve velkém pěstují citróny, které naleznete při procházkách na každém rohu. Citróny z tohoto ostrova se vyznačují unikátní chutí, jsou spíše sladké než kyselé. Údajně se na tomto ostrově vyrábí nejlepší limoncello v celé Itálii.
  • Neapol – hlavní město regionu Kampánie ve kterém se nachází nejdůležitější jihoitalský přístav. Pohled na vzpínající se Vesuv nad přístavem je nezapomenutelný.

Ubytování v Kampánii

Svou dovolenou zde můžete strávit v jednom ze 2 apartmánů v letovisku Marina di Camerota.

Apartmány u moře pronajímáme již od roku 1996